1 Deshunin & partners law firm - Юридичні новини
Головна Юридичні новини  
Новини
Юридичні новини
Зміни в законодавстві: комерційна концесія без штучних обмежень [UA]
27.05.2015

Нарешті законодавець скасував законодавчі перепони, які не дозволяли застосовувати в Україні договори комерційної концесії.

І хоча глава 26 Господарського кодексу України, яка регламентує порядок застосування договорів концесії, існує з часу його набуття чинності Кодексом (2004р.), однак реального застосування договорів концесії в Україні практичного не існувало. 

Таке протиріччя було продиктовано ч. 2 ст 367 Господарського кодексу України, відповідно до яких:Договір комерційної концесії підлягав державній реєстрації органом, який здійснив реєстрацію суб'єкта господарювання, що виступає за договором як правоволоділець. Якщо правоволоділець зареєстрований як суб'єкт господарювання не в Україні, реєстрація договору комерційної концесії здійснюється органом, який зареєстрував суб'єкта господарювання, що є користувачем. 

Тобто державні реєстратори, які здійснюють державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України, мали проводити реєстрації договорів комерційної концесії. А оскільки відповідний порядок реєстрації договорів комерційної концесії не був затверджений – подібна реєстрацію не проводилася. 

Особливо "болісними" для сторін, які все ж намагалися працювати за договорами комерційної концесії, були правові наслідки передбачені ч. 3 ст. 367 Господарського кодексу України: у відносинах з третіми особами сторони договору комерційної концесії мають право посилатися на договір лише з дня його державної реєстрації. 

Відсутність реєстрації договору позбавляє сторони права в разі спору посилатися на цей договір. І хоча мова йде про господарські взаємовідносини сторін, податкові органи України системно "не визнавали" податкові витрати та податковий кредит сторін діючих по договору концесії, посилаючись саме на дану норму. Суди в більшості випадків ставали на сторону податкових органів в цьому питанні. 

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)" 191-VIII від 12.02.2015р., повністю виключено ч.2 та ч.3 ст. 367 Господарського кодексу України. 

Це позбавило сторони договорів комерційної концесії обов'язку здійснювати державну реєстрацію таких договорів та "перевело" їх в категорії звичайних господарських договорів, укладених в письмовій формі. При цьому як і раніше залишається вимога про укладання договору комерційної концесії у вигляді єдиного документа.

Контакти
Юридична компанія Deshunin & partners
м.Київ, вул.Кирилівська, 1-3
карта
Публікації
Зміни в оподаткуванні: нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки [UA]
Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» № 1166-VII від 27 березня 2014 року (далі – Закон) внесено зміни до ряду законодавчих актів. Переважна більшість змін стосується Податкового кодексу України. Зокрема, Законом внесено зміни до статті 265 Податкового кодексу України «Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» (далі – податок на нерухоме майно). А саме, в пункті 25 Закону (Розділ..
Що наші клієнти говорять про нас
"Працюємо з Юридичною компанією «Дешунін і партнери», зокрема, з питань міжнародної торгівлі. Звертаємося до фахівців компанії як на етапі укладання зовнішньоекономічних договорів, так і на етапі їх виконання. Відзначаємо високу оперативність і якість роботи юристів компанії."
Представництво Wentland LP в Україні, Олександр Мокрій
читати все