1 Deshunin & partners law firm - Юридичні новини
Головна Юридичні новини  
Новини
Юридичні новини
Зміни в законодавстві: комерційна концесія без штучних обмежень [UA]
27.05.2015

Нарешті законодавець скасував законодавчі перепони, які не дозволяли застосовувати в Україні договори комерційної концесії.

І хоча глава 26 Господарського кодексу України, яка регламентує порядок застосування договорів концесії, існує з часу його набуття чинності Кодексом (2004р.), однак реального застосування договорів концесії в Україні практичного не існувало. 

Таке протиріччя було продиктовано ч. 2 ст 367 Господарського кодексу України, відповідно до яких:Договір комерційної концесії підлягав державній реєстрації органом, який здійснив реєстрацію суб'єкта господарювання, що виступає за договором як правоволоділець. Якщо правоволоділець зареєстрований як суб'єкт господарювання не в Україні, реєстрація договору комерційної концесії здійснюється органом, який зареєстрував суб'єкта господарювання, що є користувачем. 

Тобто державні реєстратори, які здійснюють державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України, мали проводити реєстрації договорів комерційної концесії. А оскільки відповідний порядок реєстрації договорів комерційної концесії не був затверджений – подібна реєстрацію не проводилася. 

Особливо "болісними" для сторін, які все ж намагалися працювати за договорами комерційної концесії, були правові наслідки передбачені ч. 3 ст. 367 Господарського кодексу України: у відносинах з третіми особами сторони договору комерційної концесії мають право посилатися на договір лише з дня його державної реєстрації. 

Відсутність реєстрації договору позбавляє сторони права в разі спору посилатися на цей договір. І хоча мова йде про господарські взаємовідносини сторін, податкові органи України системно "не визнавали" податкові витрати та податковий кредит сторін діючих по договору концесії, посилаючись саме на дану норму. Суди в більшості випадків ставали на сторону податкових органів в цьому питанні. 

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція)" 191-VIII від 12.02.2015р., повністю виключено ч.2 та ч.3 ст. 367 Господарського кодексу України. 

Це позбавило сторони договорів комерційної концесії обов'язку здійснювати державну реєстрацію таких договорів та "перевело" їх в категорії звичайних господарських договорів, укладених в письмовій формі. При цьому як і раніше залишається вимога про укладання договору комерційної концесії у вигляді єдиного документа.

Контакти
Юридична компанія Deshunin & partners
м.Київ, вул.Кирилівська, 1-3
карта
Публікації
Оформлення субсидії без урахування доходів осіб, які фактично не проживають у приміщенні [UA]
Якщо у приміщенні зареєстровано декілька осіб, але не всі у ньому фактично проживають субсидію можна оформити, враховуючи дохід лише тих осіб, які фактично проживають у приміщенні. В такому випадку оформлення здійснюється відповідно до "Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій..." від 21 жовтня 1995 р. N 848. У п. 7 діючої редакції Положення, а також у редакції, яка буде діяти з 01.05.2015р. передбачено, що субсидія розраховується виходячи з кількості зареєстрованих у житловому приміщенні осіб, які фактично в ньому проживають...
Що наші клієнти говорять про нас
"Важливою складовою успіху на ринку консалтингу ресторанного бізнесу є юридична експертиза проектів та їх супровід Юридичною компанією "Дешунін і партнери".  "
«Браво Ресторан Групп», Ектор Хіменес Браво
читати все